Čo je „PhD Weekend?

“PhD Weekend” je 2-dňová jesenná škola, ktorej cieľom je spojiť úvodný seminárny kurz pre doktorandov prvého ročníka  z Technickej univerzity v Rige (RTU) a kurz o zásadách a komercializácie nových technológií v oblasti nerastných surovín pre doktorandov z akéhokoľvek ročníka. Jesennú školu organizuje Technická univerzita v Rige v spolupráci s EIT RawMaterials Baltic Hub.

Čo môžete získať?

• získať nové znalosti o tom, ako naplánovať inovačný proces;

• zoznámiť sa so zásadami komercializácie;

• získať informácie o EIT RawMaterials Baltic/RIS Hub a zistiť viac informácií o mechanizmoch financovania.

Kedy a kde?

Jesenná škola sa bude konať 10. a 11. septembra 2021 v Rige v Lotyšsku.

Kto sa môže zúčastniť?

Škola je vhodná pre doktorandov vo všetkých výskumných odboroch. Účasť je pre vybraných študentov bezplatná, počet miest je však obmedzený.

Oprávneným kandidátom je:

• študent alebo ekvivalent
  • odborné zameranie štúdia je v oblasti nerastných surovín
  • Kurz je vhodný len pre účastníkov z krajín RIS

Obmedzenia:

• Iba jeden doktorand, ktorý najlepšie spĺňa kritériá získa štipendium
  • Podmienkou je znalosť anglického jazyka

Ako sa prihlásiť?

1. Ak máte záujem získať štipendium, musíte svoj záujem  deklarovať odoslaním životopisu aleb Linkedin URL na e-mailovú adresu: tomas.pavlik@tuke.sk
  2. Po prvom kroku je potrebné vyplniť registračný formulár najneskôr 5. septembra 2021

Štipendium

Jeden vybraný doktorand získa štipendium v hodnote 1500 eur na pokrytie cestovných nákladov, ubytovania a ďalších súvisiacich výdavkov.

Ako prebieha výberový proces?

Prihlášky posúdi kvalifikačná komisia Technickej univerzity v Košiciach na základe:

• relevantného zamerania výskumu
  • posúdenia oprávnenosti
  • možnosti vycestovať
  • úrovne znalosti anglického jazyka

Vyhradzujeme si právo v prípade potreby túto výzvu zmeniť alebo zrušiť. Pre viac informácií alebo v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom e-mailu: tomas.pavlik@tuke.sk

Znenie verejnej výzvy: RCK_Open call_RIS_Baltic

Žiadosti o štipendium podávajte do 5. septembra 2021