Rezervujte si dátum 14. septembra 2021 na fyzické podujatie Raw Materials Day 2021. V spolupráci s Fakultou baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií Technickej univerzity v Košiciach a organizátormi najväčšej technologickej konferencie na Slovensku – SlovakiaTech, pre vás pripravujeme aj tento rok networkingové podujatie s cieľom posilniť spoluprácu regionálnych aktérov reťazca nerastných surovín.

Ide už o druhý ročník tohto formátu, ktorý sa bude konať počas dní SlovakiaTech v Kulturparku v Košiciach. Heslo tohto ročníka znie „Spoločne za vyššou inovačnou úrovňou regiónu“.

Pre koho?

Podujatie je vhodné pre všetkých aktérov hodnotového reťazca nerastných surovín. Ide o malé a stredné podniky, univerzity a vysoké školy, výskumné organizácie, mimovládny sektor ale tiež jednotlivcov – študentov, pedagógov, výskumníkov či občanov, ktorý akýmkoľvek spôsobom participujú na sektore nerastných surovín. Ten predstavuje napríklad návrh produktu alebo služieb pre surovinový sektor, prieskum, ťažbu, produkciu, recykláciu alebo cirkulárnu ekonomiku.

Prečo sa zúčasniť?

Raw Materials Day 2021 bude združovať fórum regionálnych zainteresovaných subjektov v oblasti nerastných surovín, ktorých účasť je mimoriadne dôležitá z nasledujúcich dôvodov:

  • Oboznámenie publika so stratégiou Európskej komisie a Slovenskej republiky v oblasti medzinárodnej spolupráce pozdĺž hodnotového reťazca nerastných surovín;
  • Zdôraznenie potreby implementácie aktivít v jednotnom smere s cieľom dosiahnuť synergický efekt na inovačný potenciál a ekonomiku regiónu;
  • Dosiahnutie efektívneho networkingu s cieľom zapojenia zainteresovaných subjektov do konkrétnych aktivít EIT RawMaterials a iniciatív Európskej komisie;
  • Zvýšenie hranice akceptovateľnosti získavania zemských zdrojov zo strany verejnosti cirkulárnymi prístupmi

Svojou účasťou získate lepší prehľad v možnostiach a spôsoboch zapojiť sa do medzinárodných aktivít EIT RawMaterials v podobe spoluprác a projektov.

Kedy a kde?

V utorok, 14. septembra 2021 so začiatkom o 8:30 hod. v Kulturparku, Košice. Podujatie plánujeme uskutočniť osobne. V krajnom prípade zhoršených epidemiologických podmienok bude toto podujatie realizované formou on-line.

Program

Na Raw Materials Day 2021 vystúpia rečníci, ktorí predstavia aktuálne trendy a stratégie v oblasti inovácií a sektore nerastných surovín ale tiež budú predstavené úspešné príklady z regiónu a lokálne spoločnosti pracujúce v surovinovom reťazci, s ktorými môžete nadviazať spoluprácu.
 
V popoludňajších hodinách plánujeme diskusiu s hlavnými aktérmi zo surovinového odvetvia a ďalšími relevantnými autoritami, kde budete mať možnosť pýtať sa a diskutovať na otázky spôsobov zvýšenia zapojenosti sa do mechanizmu na financovanie inovácií v sektore nerastných surovín.
 
Paralelne tiež bude prebiehať vzdelávacia sekcia určená pre študentov stredných a vysokých škôl ale aj pre širokú verejnosť, kde budú taktiež prezentované zaujímavé výstupy projektov v podobe edukačných nástrojov.

Registrácia

Registračný formulár nájdete nižšie, prípadne na tomto odkaze: https://www.slovakiatech.sk/registracia-pre-konferenciu-raw-materials. Ak chcete zostať informovaní, nechajte nám svoju e-mail adresu v našej databáze (hlavná stránka – Newsletter)
Načítavam Online predaj vstupeniek, čakajte prosím…